Sroga zima ? Z pomocą przychodzi termowentylator
Sroga zima ? Z pomocą przychodzi termowentylator

Szybkie ogrzewanie

Co zrobić w sytuacji gdy potrzebujemy szybko nagrzać pomieszczenie lub w trakcie trwania srogiej zimy nasz układ ogrzewania nie jest wystarczająco wydolny ? Możemy wykorzystać do tego urządzenie o nazwie termowentylator.

Jak to działa?

Termowentylator to nic innego jak grzałka podgrzewająca powietrze za którą zamontowany jest wentylator wydmuchujący ogrzane powietrze na zewnątrz obudowy. Ranking termowentylatorów zaczyna rozkwitać gdy na zewnątrz temperatura oscyluje w granicach zera stopni Celsjusza.

Rodzaje termowentylatorów

Występują urządzenia o różnym wykonaniu obudowy, najlepsze są te termo izolowane, termowentylatory mogą występować w pozycji pracy zarówno poziomej jak i pionowej.
Do wyboru mamy różne rodzaje mocy co przekłada się na temperaturę wydmuchiwanego powietrza, dodatkowo dostępne są regulacje mocy nadmuchu.

Zastosowanie

Urządzenie typu termowentylator ze względu na swoje male gabaryty i niedużą wagę możemy tak na prawdę wykorzystywać wszędzie gdzie mamy dostęp do zasilania elektrycznego. Możemy używać takiego sprzętu do ogrzewania mieszkań, dogrzewania ich, ogrzewania budynków gospodarczych lub takich gdzie nie jest zamontowane jakiekolwiek ogrzewanie centralne. Swoje zastosowanie termowentylatory mają również na zewnątrz budynków jeśli potrzebujemy ciepła zmuszeni robić coś na zewnątrz np. przy samochodzie nie mając garażu, w takim wypadku w mroźne dni termowentylator dzięki nadmuchowi gorącego powietrza umożliwi nam usuwanie usterek przy samochodzie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here