Marzysz o soczyście zielonym trawniku, jednak nie masz czasu na pielęgnację swojego ogrodu? Chcesz pić poranną kawę o poranku, wychodząc na miękką, przyjemną w dotyku trawę, ale masz jedynie balkon? Znudził Ci się Twój szary, pusty taras i chcesz go zagospodarować w ciekawy sposób? Dystrybutor sztucznej trawy na dla Ciebie rozwiązanie! Trawa z rolki urozmaici i rozweseli Twoją przestrzeń niskim kosztem i niewielkim nakładem pracy. Jednorazowa inwestycja odmieni Twoje otoczenie, układanie sztucznej trawy będzie proste, a taki trawnik nie będzie wymagał żadnej dalszej pielęgnacji i kosztów dodatkowych. Będziesz zaskoczony, jak wiele możliwości oferuje takie rozwiązanie!

Gdzie można wykorzystać sztuczną trawę z rolki?

Trawnik kojarzy nam się głównie z ogrodem. Znajdziemy wiele miejsc, gdzie trawa jest powszechnie spotykana i najczęściej wybierana jako podłoże, jednak istnieje również wiele pomysłowych sposobów na wykorzystanie sztucznej trawy z rolki, które są nieoczywiste i innowacyjne. Jakie codzienne i niecodzienne zastosowania trawy krajobrazowej proponuje dystrybutor sztucznej trawy?

  1. Siłownia – coraz częściej spotyka się trawę z rolki w takich miejscach, jak siłownie. Aby zrównoważyć surowy charakter otoczenia wypełnionego metalowymi sprzętami, w strefie funkcjonalnej często jest układana sztuczna trawa. Zieleń doda temu miejscu energii do ćwiczeń i pozytywnego nastroju.
  2. Boisko – sztuczny trawnik na boisku nie jest zadziwiającym pomysłem, jednak sprawdza się doskonale do każdego sportu – trawa z rolki na boisko do piłki nożnej, hokeja na trawie, tenisa, golfa i wielu innych.
  3. Taras i balkon – nie masz ogrodu? To nie znaczy, że nie możesz mieć trawnika! Sztuczna trawa na balkon doskonale się sprawdzi na takich powierzchniach jak taras czy balkon, dzięki czemu możesz mieć zielony zakątek relaksu w swoim mieszkaniu!
  4. Plac zabaw – bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego dystrybutor sztucznej trawy poleca trawę z rolki dla miejsc zabaw najmłodszych. Sztuczna trawa charakteryzuje się większą miękkością i puszystością od naturalnego trawnika, co więcej – nie tak łatwo się na niej ubrudzić!
  5. Hotel – lobby hotelowe kojarzy się z elegancją i wytwornością, jednak nie każdy hotel musi wyglądać tak samo. Powstaje obecnie wiele nowoczesnych miejsc noclegowych, aranżowanych w stylu eko, z dużą ilością roślin i zieleni. Takie hotele sprawiają wrażenie bardziej przytulnych i optymistycznych. Świetnie sprawdzi się tam soczyście zielona trawa z rolki!
  6. Centra handlowe – strefy relaksu i rozrywki często przyciągają tłumy. Aby umilić spędzony w nich czas, warto dodać trochę komfortowego, przyjaznego dla oka podłoża, które sprawi wrażenie leśnej polany – dystrybutor sztucznej trawy poleca się w galeriach handlowych.
  7. Miejsca trudno dostępne – naturalny trawnik bywa wymagający zarówno w pielęgnacji, jak i miejsca wzrostu. Zdarza się, że marzymy o trawie w miejscach, gdzie nie ma szansy na jej porost. Sztuczna trawa z rolki to wówczas idealny sposób na wymarzoną zieleń – dla miejsc zacienionych lub przy zbyt wilgotnej nawierzchni lub nasłonecznieniu czy zwiększonej komunikacji.
  8. Schody – nie lubisz swoich schodów? Nie chcesz jeszcze ich remontować? Ułożenie sztucznej trawy może być rozwiązaniem! Sprawdzi się zarówno na stopniach wejściowych do domu, jak i dla wewnętrznych schodów.

Układanie sztucznej trawy – o czym warto pamiętać?

Układanie sztucznej trawy nie jest skomplikowanym procesem. Z łatwością można zrobić to samemu, zapoznając się przed tym z instrukcją montażu trawy krajobrazowej. Najważniejszym krokiem na początku jest właściwe przygotowanie podłoża, które może stanowić powierzchnia twarda, jak beton, jak i utwardzona ziemia czy trawnik. Należy upewnić się, że podłoże jest czyste i suche oraz wolne od zanieczyszczeń. Nierówności należy wypełnić naniesioną powierzchnią wyrównującą. W przypadku trawnika konieczne będzie usunięcie roślin z korzeniami. Warto też nałożyć warstwę geowłókniny, która zapobiegnie wyrastaniu trawy naturalnej spod trawy z rolki. Rozkładając sztuczną trawę, możemy ją przycinać do dowolnych kształtów pamiętając, aby układać rolki tak, aby włókna skierowane były w jednym kierunku. Szczególną uwagę należy zwrócić przy łączeniu fragmentów, aby nie pozostały między nimi żadne szpary. Kilka godzin i nasz przepiękny, zielony trawnik z trawy z rolki jest gotowy! Sprawdź pełną ofertę na stronie dystrybutora sztucznej trawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here