Wykonywanie czynności pracowniczych w wielu miejscach mogłoby być niemożliwe bez udziału odpowiednich urządzeń – np. komputera bądź laptopa.
Wykonywanie czynności pracowniczych w wielu miejscach mogłoby być niemożliwe bez udziału odpowiednich urządzeń – np. komputera bądź laptopa. Duże firmy lub instytucje publiczne stanowisk wyposażonych w sprzęt tego typu posiadają kilkanaście czy kilkadziesiąt, wówczas konieczne jest zainwestowanie w serwer Dell.
Specyfika serwerów
Serwery to urządzenia wspomagające i usprawniające pracę. Sprzęt ten dedykowany jest każdej firmie, niezależnie od branży, w jakiej ona działa. Doskonale sprawdzą się zatem nawet w najbardziej wymagających środowiskach. Serwer Dell jest jednym z najlepszych urządzeń na rynku, bowiem producent oparł jego budowę o tworzywa najwyższej jakości. Marka Dell od lat króluje na rynku i wyprzedza konkurencje, dostarczając technologiczne urządzenia, wzbogacone o nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązania. Serwer nie tylko wpływa na wydajność pracy w firmie, ale również maksymalnie chroni gromadzone dane. Przechowywane informacje są zatem w pełni bezpieczne.
Atutem firmy Dell jest możliwość wyboru odpowiedniego urządzenia spośród wielu modeli – każdy z nich jest dopasowany do określonego środowiska. Jeżeli chodzi o budowę i konstrukcję, serwery występują w dwóch wersjach. Pierwszym z nich jest sprzęt wolnostojący o budowie typu tower, przypominający nieco tradycyjny komputer PC. Drugim natomiast serwer rack, przeznaczony do umieszczenia w szafie serwerowej. Duże korporacje dysponują zazwyczaj specjalnym pomieszczeniem, zwanym serwerownią. W jego wnętrzu znajduje się wiele szaf serwerowych, w których umieszczone są urządzenia rack.
Dysk SAS oraz macierz EMC
Dysk SAS dedykowany jest firmom, które posiadają serwery. Dyski Serial Attached SCSI (SAS) przeznaczone są dla segmentu klientów biznesowych. Sposób ich działania opiera się na wykonywaniu zestawów komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. W odróżnieniu od poprzednich wersji, dysk SAS charakteryzuje się znacznie lepszą wydajnością i skutecznością, niezależnie od obciążenia.
Urządzenie cechuje się większą prędkością obrotu talerza, która utrzymuje się na poziomie 10 000 obrotów/minutę bądź 15 000 obrotów/minutę. Dysk SAS wyróżnia również niezawodność, bowiem czas pomiędzy awariami MTBF (Mean Time Between Failures) wynosi 1,6 miliona godzin – 182 lata.
Innym rodzajem sprzętu, który użytkowany może być z serwerami jest macierz EMC. Jest to zbiór kilku lub kilkudziesięciu dysków twardych bądź SSD, które odpowiadają za zwiększenie bezpieczeństwa danych prędkości odczytu, dostępu czy zapisu danych.
Dodaj komentarz