Płyta indukcyjna czy gazowa?
Płyta indukcyjna czy gazowa?

Elektryczne gotowanie

Gotowanie to czynność którą wykonujemy kilka razy dziennie, niezależnie od tego czy jest to woda na herbatę lub makaron do zupy. Dawniej wszystkie kuchnie zaopatrzone były w dopływ gazu i dzięki płomieniom palącego się gazu mogliśmy uzyskać odpowiednią dla nas temperaturę w garnku bądź patelni.

Nowa technologia

Idąc z duchem czasu i nowej technologii powinniśmy wybrać do naszej kuchni płytę indukcyjną bo stare kuchnie gazowe odchodzą już powoli w zapomnienie. Ranking płyt indukcyjnych pokazuje, że przodującymi markami w produkcji tego typu osprzętu do naszej kuchni jest Amica i Bosch.

Działanie

Płyta indukcyjna to nic innego jak okrągła grzałka wbudowana w płytę, zależnie od naszych potrzeb możemy wyposażyć naszą płytę w jedną lub kilka miejsc do gotowania. Płyty indukcyjne bardzo szybko się nagrzewają i bardzo łatwy sposób możemy regulować aktualnie używaną moc przekazywaną na grzałki za pomocą elektrycznego potencjometru wbudowanego zamiast standardowego regulatora palnika. Płyty indukcyjne dzielą się na te jedno lub trzy fazowe, zależne jest to od naszej instalacji elektrycznej oraz mocy jaką będziemy wykorzystywali przy gotowaniu.

Gotowanie przyszłości

Na obecną chwilę deweloperzy którzy projektują nowe osiedla mieszkaniowe nie biorą pod uwagę podłączeń ciągów gazowych miedzy innymi ze względu na bezpieczeństwo co zmusza nas do wykorzystania płyt indukcyjnych zamiast tych zasilanych gazem ziemnym.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here