Żarówki kluczowym elementem w aucie
Żarówki kluczowym elementem w aucie

Żarówki sa jednym z kluczowych elementów Twojego auta, ale niewielu zdaje sobie z tego sprawę, poniżej przedstawiam krótki przewodnik o żarówkach do auta.

Każda marka czy model samochodu ma różne żarówki, więc musisz wiedzieć, jakie są w Twoim aucie. Zawsze powinniśmy mieć zapasowe żarówki w bagażniku i wiedzieć jak je zmienić.

Żarówki do auta – jak znaleźć?

Na wielu stronach możemy podejrzeć jakie żarówki pasują do Naszego auta. Mowa tutaj o wszystkich żarówkach: Światła mijania (krótkie), Światła drogowe (długie), Przeciwmgielne przednie, Kierunkowskazy przednie, Kierunkowskazy boczne, Postojowe przednie, Kierunkowskazy tylne, Światło stopu, Postojowe tylne, Przeciwmgielne tylne, Światło Cofania, Tablicy rejestracyjnej.

Oczywiście musimy wiedzieć czy nasz samochód ma zwykłe żarówki halogenowe czy ksenonowe. Bez problemu każdy z nas powinien je odróżnić ponieważ, gdy włączymy światła i zauważymy biało / niebieska barwę, to możemy być pewni, że światła są ksenonowe, a jeśli barwa jest żółta to halogenowe. Jeżeli są to ksenony to będziemy musieli je kupić bezpośrednio u sprzedawcy lub ze specjalistycznej strony.

Nie zapomnij o żarówkach postojowych. Radzimy zastąpić je diodami LED, ponieważ ich żywotność jest o wiele dłuższa niż zwykłych żarówek. Upewnijmy się również czy są one białe, a nie np. niebieskie – może to przyciągnąć uwagę służb mundurowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here