Sprawdź czy masz gorączkę
Sprawdź czy masz gorączkę

Pomiar temperatury

Pomiar temperatury ciała to jeden z kluczowych elementów przy kontrolowaniu choroby, odwiecznym pytaniem jest to jak zdiagnozować dziecko czy jest chore ?

Dawne termometry

Kilkadziesiąt lat temu wymyślono termometr który odmierza temperaturę za pomocą wykorzystania składnika jakim jest rtęć.

Jak wiadomo rtęć jest bardzo szkodliwym składnikiem przez co z aktualnym wpływem ekologów termometry rtęciowe zostały wycofane z użytku oraz produkcji.
Było to tanie rozwiązanie stosowane od wielu lat, dość proste lecz uciążliwe w użytkowaniu.

Dzisiejsze termometry

Dzisiaj powszechnie stosowane w służbie zdrowia oraz w naszych domach są elektroniczne termometry bezdotykowe. Porównując termometr rtęciowy z elektronicznym termometrem bezdotykowym to ten drugi w testach wypada bezkonkurencyjnie lepiej.
Po pierwsze czas pomiaru trwa zaledwie kilka sekund, drugą zaletą jest brak konieczności dezynfekcji termometru po każdym pomiarze jak to miało miejsce w termometrze starego typu.
Ranking elektronicznych termometrów bezdotykowych wskazuje, że najczęściej mają one zastosowanie w służbie zdrowia ze względu na to, że możemy dokonywać niezliczoną ilość pomiarów w krótkim czasie. Test termometrów wskazuje, że odczyty mają podobne wskaźniki pod warunkiem dokonywania pomiarów w wyznaczonym przez producenta miejscach na ciele.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here