Jak założyć firmę w Anglii? – to pytanie spędza sen z powiek Polakom, odkąd wyjazdy do Wielkiej Brytanii stały się tak modne. Wielu Polaków postanowiło się bowiem ”dorobić” w tym pięknym kraju, bo w swojej ojczyźnie często nie mają takiej okazji…

Jednak od czasu, kiedy pojawił się Brexit, to pytanie Jak założyć firmę w U.K.? nabrało trochę innej wymowy. Wielu Polaków zaczęło zastanawiać się nad tym, czy warto w ogóle zakładać firmę w Anglii. Oraz jak ją prowadzić! Zaczęły chodzić słuchy, że Anglia nie jest już takim rajem dla zagranicznych biznesmenów jakim była. Podobno szczególnie mieli stracić na tym biznesmeni z Polski.

Co robić w takiej sytuacji? Aby uniknąć dezinformacji oraz pułapek czyhających na zagranicznych biznesmenów w Anglii dobrze jest zasięgnąć porady prawnej udzielanej przez profesjonalną firmę. A najlepiej jest oddać się pod skrzydła takiej firmy, która obejmie Twoje przedsiębiorstwo tak zwaną ochroną podatkową.

Czym jest ochrona podatkowa – założenie spółki LTD

Na pytanie jak założyć firmę w Anglii? najlepiej jest odpowiedzieć – najbardziej opłacalne jest założenie spółki LTD. Dobra kancelaria doradzi, jak i dlaczego dobrze jest akurat na taki rodzaj biznesu postawić. W skrócie można powiedzieć, że taki właśnie typ działalności jest zwolniony w UK z opodatkowania VAT. Jednak i tutaj jest haczyk, bo owa ulga przysługuje tylko wtedy, kiedy prowadzi się firmę poza granicami Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Dlatego opłacalne jest założenie firmy w Anglii i pracowanie jako freelancer poza granicami tego państwa.

Zwróć się do profesjonalnej kancelarii, aby uniknąć kłopotów

Powyższy przykład nie jest jedynym. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować przedsiębiorstwo pod względem ochrony podatkowej, warto zwrócić się do kancelarii prawnej takiej jak SEMPERPARATUS, która zna wszelkie zawiłości prawne i potrafi na przykład zabezpieczyć majątek firmy przed bezprawnymi zapędami urzędników. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają siły na walkę nie tylko z brytyjskimi ale i polskimi urzędami. Zaoszczędzony czas oraz energię można przeznaczyć na rozwinięcie firmy. Kancelaria SEMPERPARATUS oferuje (oprócz rejestracji spółki LTD i innych typów firm) bowiem pomoc zarówno prawną jak i księgową.

Czy BREXIT jest taki straszny jak go malują?

Warto powiedzieć kilka słów o samym BREXICIE. Czy biznesowa obecność w Wielkiej Brytanii ma jeszcze sens? Rzeczywiście, ostatnio zmniejszyła się opłacalność polskich towarów na rynku UK. Wprowadzono utrudniające życie obcokrajowcom nowe podatki oraz cła. Pojawiły się kontrole na granicach. Zniknęły także inne udogodnienia dla Polaków. Jak podają specjaliści, najbardziej straciły na BREXICIE branże: spożywcza, chemiczna, meblarska i maszynowa. Na pocieszenie można dodać, że Polska nie jest w najgorszej sytuacji, bo jeszcze gorzej na tym wyszły Niemcy, Belgia oraz Holandia.

Warto jednak jeszcze raz napisać – z profesjonalną pomocą dobrej kancelarii BRERXIT naprawdę może nie być taki straszny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here